درباره صندوق

درباره صندوق

معرفی صندوق :
این صندوق ، اولین صندوق تاسیس شده براساس برنامه سوم توسعه کشور در سال 1384 با سرمایه گذاری بخش دولتی، وزارت عتف و بخش غیر دولتی انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن تشکیل گردید. این صندوق بنا به ضرورت و نیاز جامعه با ایده اجرای طرح های پژوهشی، فناوری و نوآوری دارای بازدهی تاسیس گردید. کمیته های تخصصی و علمی ارزیابی متشکل از چهره های شاخص و ارزشمند علمی، فنی و اجرایی در حوزه صنایع و معادن می باشد. هم اکنون در بخش های بسیار مهم و حیاتی با دانش نوین و بهروز صنایع بالا دستی و پایین دستی فولاد ، فرو آلیاژها و صنایع وابسته ، صنایع خودرو سازی ، حوزه نانو مهندسی معدن، صنایع معدنی، صنایع دارویی ، صنایع انرژی و صنایع الکترونیک آماده ارائه خدمات تخصصی فنی و مهندسی میباشد. از طریق سرمایه گذاری در صندوق می توان جایگاه دانشگاه در صنعت را تثبیت و تقویت نمود و تمامی پروژه های سودمند که منشا آنها دانشگاه می باشند از طریق صندوق مورد حمایت واقع شوند و در صنعت امکان پیاده سازی و تحقیق فراهم شود.
سهامداران :
- وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
-دانشگاه تهران - پردیس دانشکده های فنی
-انجمن تحقیق و توسعه و نوآوری صنایع و معادن ایران
- شرکت دانش بنیان نانو مهندسی ژیکان(اسپین آف دانشگاهی-متشکل از اعضای هیئت علمی،محققین و پژوهشگران)  
اعضای هیأت مدیره :
-کارن ابری نیا رئیس هیأت مدیره

-آرش حسین پور نایب رئیس هیئت مدیره
-حسین حمیدزاده مدیرعامل
-رضا معصومی عضو هیأت مدیره
خدمات :
ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی به اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت یارانه، تسهیلات کوتاه مدت و بلندمدت، پرداخت تمام یابخشی از سود تسهیلات و جرائم متعلقه و ارائه خدمات ضمانتنامه ای برای اجرای طرحهای پژوهشی، فناوری، نوآوری و تجاری سازی نتایج پژوهشها. جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی، بانکها و مؤسسات اعتباری مجاز و سایر صندوقها در راستای اهداف و وظایف و اختیارات صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر ( vc ) در طرحهای پژوهشی و فناوری. مشارکت و سرمایه گذاری در ایجاد، توسعه، راهبری و توانمندسازی شرکتهای پژوهشی و فناوری و دانش بنیان. تضمین پرداخت تعهدات و اقساط طرحهای پژوهشی و فناوری در قرارداد به منظور تسریع و تسهیل در اجرای طرحها و قراردادها و توثیق و ترهین اموال و داراییها به منظور جلوگیری از وقفه در اجرای طرحها. همکاری با مؤسسات و نهادهای داخلی و خارجی و عضویت در مجامع تخصصی مرتبط در راستای اهداف صندوق. اخذ و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع مالی اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی در حوزه پژوهش و فناوری. ارائه خدمات ارزیابی و امکانسنجی طرحهای کسب وکار و نظارت، ارزشگذاری پروژهها و طرحهای پژوهشی و فناوری. مشارکت در تدوین سیاستها و اولویتها و مقررات مرتبط با اهداف صندوقها در کشور و کمک به ساماندهی و هم افزایی حمایتهای موجود در کشور.
حوزه های فناوری :
این صندوق به عنوان حلقه بین علم، پژوهش و صنعت، با تمرکز بر استارت آپ ها، شرکت در نمایشگاه و کنفرانس ها، حمایت از طرح های پژوهشی نانو،بایو،محیط زیست و... مشارکت و سرمایه گذاری در اسپین آف ها در دانشگاه نقش بسزایی در پشتیبانی مادی و معنوی طرح های پژوهشی داشته است .

آدرس

امیرآباد شمالی، بعد از خیابان جلال آل احمد، پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، ساختمان شماره (2) دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه هفتم، واحد 706، کدپستی 1439956191

شماره تماس

09399811439

ایمیل

contact@rdfim.ir

سایت

http://www.rdfim.ir